Mitai apie plastiko langus
Nepaisant visų plastiko langų privalumų, egzistuoja begalė pasenusių mitų, dėl kurių žmonės vis dar vengia juos pirkti ir renkasi iš kitų medžiagų pagamintus langus. Juk PVC – praktiška ir universaliai pritaikoma medžiaga. Ji naudojama daugelyje žmogaus veiklos sričių, įskaitant statybą, transportą, pakuočių ir tekstilės gamybą, medicinos priemones ir kitur. Pasitelkiant plastiką, taip pat gaminami itin kokybiški ir ilgaamžiai langai. Jie užtikrina tinkamą šilumos ir garso izoliaciją bei žengia drauge su šiuolaikinės architektūros, dizaino ir stiliaus naujovėmis.
Žemiau paneigsime keletą labiausiai paplitusių, plastikinių langų reputaciją gadinančių mitų. Tai padės atsikratyti klaidingų įsitikinimų ir padaryti racionalius, jūsų namams naudingiausius sprendimus.
Plastikiniai langai geltonuoja
Daugelis namų savininkų vis dar mano, jog metams bėgant jų įsigyti plastiko arba kompozito langai papilkės ar įgaus gelsvą atspalvį. Tiesa ta, jog aukštus standartus atitinkantys langų profiliai ne tik negeltonuoja, bet ir yra atsparūs UV spinduliams. PVC ar kompozito langų baltumą ir spalvos atsparumą aplinkos poveikiui lemia tam tikri, gamybos kaštus didinantys profilių masės komponentai. Pagrindinis jų – titano oksidas, plačiai naudojamas ir apsauginiuose kremuose nuo saulės, blokuojantis žalingus UV spindulius, kurie ir sukelia plastiko geltonavimą. Gamybos kaštus mažinančius ir nekokybiškus profilius gaminančios įmonės šio komponento arba neprideda, arba prideda nepakankamai, todėl tokie langai ilgainiui pageltonuoja. Dėl šios priežasties derėtų rinktis atsakingus, kokybiškas medžiagas naudojančius ir garantijas suteikiančius gamintojus. To pavyzdys – MYNEST by Aradas e.parduotuvėje siūlomi langai ir durys, kuriems naudojami patikimo vokiečių gamintojo REHAU profiliai.
PVC languose yra švino, todėl jie kenkia sveikatai
Užtikriname, jog anksčiau stabilizatorių funkciją atlikęs švinas Europos Sąjungoje uždraustas ir jau seniai nebenaudojamas plastikinių ir kompozito langų profilių gamyboje. Dėl šios priežasties PVC langai yra draugiški tiek aplinkai, tiek ir žmogaus sveikatai.
Plastiko langai neperdirbami ir neekologiški
Tai – vienas labiausiai paplitusių mitų. Visgi plastiko langus galima laikyti išties ekologišku ir aplinkai draugišku gaminiu. Šiuolaikiniai PVC ir kompozito langai yra visiškai perdirbami, o juos gaminant (priešingai nei medinius) nenukenčia nei vienas medis. Svarbu ir tai, jog modernių langų profilių masė gaunama naudojant gamybines atliekas ar perdirbtą plastiką. Tokiu būdu lango gyvavimo ciklas prailginamas iki 280* metų, ir net septynis kartus perdirbtas plastikas nepraranda nei savo stabilumo, nei kokybės. Perdirbto PVC dalis profiliuose siekia daugiau nei 30%, o perdirbto plastiko gamyba CO2 emisijas sumažina iki 90%, nei gamyba gryno PVC. Įrodyta, kad PVC turi minimalų poveikį aplinkai CO2 emisijų požiūriu per produkto gyvavimo ciklą: nuo jo gamybos, naudojimo ir baigiant perdirbimu, lyginant su produktais, pagamintais iš aliuminio arba stiklo. Plačiau apie perdirbimą skaitykite čia:
PVC profiliai yra trapūs ir trūkinėja
Greičiausiai visi yra girdėję apie trapius, trumpaamžius plastiko langus, kurie lengvai sulūžta ar sutrūkinėja. Šis mitas taip pat susijęs su tam tikrais profilių masės gamybos komponentais. Neretai, norėdami sumažinti išlaidas, gamintojai naudoja ekonomiškesnius, sutaupyti leidžiančius priedus. Vienas jų – kreida. Kuo daugiau jos įdedama, tuo trapesnis ir mažiau patvarus bus profilis. Atsakingai gaminami plastiko ir kompozito langai yra tvirti, stabilūs ir ilgaamžiai. Jie atsparūs didelėms apkrovoms ir ekstremalioms oro sąlygoms.
Plastiko langai – neilgaamžiai
Ši nuo seno vyraujanti nuomonė užkerta kelią ne tik sutaupyti, bet ir džiaugtis išskirtine, pasididžiavimo verta langų kokybe. Iš tiesų PVC langai gaminami iš ypač patvarių, laiko išbandymus įveikiančių medžiagų ir komponentų. Jie atsparūs agresyviam aplinkos poveikiui: druskoms ir drėgmei. Plastikiniai ir kompozito langai tarnaus ilgai (net 40-75 m.)* ir nereikalaus nuolatinės priežiūros. Tuo tarpu dažytus medinius profilius reikia periodiškai sutepti ir perdažyti. Šiems darbams atlikti reikės nuolatinių investicijų ir laiko. Norėdami patvirtinti savo gaminamų langų kokybę ir ilgaamžiškumą, jiems suteikiame 10 metų garantiją. Daugiau informacijos apie garantijas.
Plastiko langai neatitinka aukščiausios energinio efektyvumo klasės A++
Nustatyta, jog per pastato langus ir duris prarandama nuo 25 iki 50 % šilumos. Su tuo nepagrįstai siejami ir plastikiniai langai. Tačiau nepaisant visų vyraujančių mitų, techninės plastikinių ar kompozito langų savybės ir parametrai rodo ką kita. Nuo 2021 m. išaugo naujiems pastatams keliami reikalavimai. Jie turi būti ne mažesnės nei A++ energinio efektyvumo klasės. Taigi pasyvaus namo standartą atitinkantiems langams taikomas šilumos laidumo koeficientas Uw privalo būti mažesnis arba lygus (<=) 0,8 W/m²K, o durims – mažesnis arba lygus (<=) 1,2 W/m²K. Kuo mažesnis šis koeficientas, tuo didesnį energinį efektyvumą turės langas. To pavyzdys – MYNEST by Aradas e. parduotuvėje siūlomi plastiko ar kompozito langai, kurie gali atitikti ir aukščiausią A++ energinę klasę. Jų šilumos laidumo koeficientas yra geresnis nei oficialiai keliami reikalavimai: pasirinkus kompozito ELBRO arba plastiko ALPO sistemos vitrininį langą su 3 stiklų paketu, jo Uw sieks 0,71-0,72 W/m²K.**
*Pagal Produkto Poveikio Aplinkai deklaraciją (EPD – Environmental Product declaration), plastiko langų gyvavimo ciklas gali siekti 40 metų. Juos galima perdirbti iki 7 kartų: 40 x 7 = 280 metų.
*Remiantis kitais tyrimais, PVC langai gali gyvuoti ir iki 75 metų.
** Vertė skaičiuota 1230 x 1480 mm matmenų vitrininiam langui su šiltu stiklo paketo rėmeliu.
Patarimai:
Svarbiausi kriterijai renkantis langus
Nuo ko priklauso langų kaina?
Mūsų produktai: parametrų skirtumai ir palyginimas
Kaip tinkamai išsirinkti langus?
Kaip tinkamai išsirinkti duris?
Kuo skiriasi plastiko ir kompozito langai?
Kokie geriausi: PVC, mediniai ar aliuminiai langai?
Dekoratyvinės paviršių dangos ir spalvos
Kaip tinkamai išmatuoti langus ir duris?