15+ metų patirtis
15+ metų patirtis
Gamyba nuo 5 d.d.
Gamyba nuo 5 d.d.
10 metų garantija
10 metų garantija

Langų profilių gamintojai - Rehau

 

Langų profilių gamintojai - Rehau
Tarp kokybiškų ir inovatyvių langų ir durų profilių gamintojų gerai žinomi tokie vardai, kaip: „Rehau“, „Deceuninck“, „Gaelan“, „Profine“, „Salamander“, „Veka“, „Aluplast“, „Schüco“. Mūsų kompozito bei plastikiniams langams ir durims naudojami „Rehau“ profiliai. Tai Vokietijos prekinis ženklas – polimerų apdirbimo technologijos pradininkas ir rinkos lyderis. Žinomas visame pasaulyje dėl aukščiausios kokybės ir išskirtinio dizaino gaminių.

Įmonė savo veiklą pradėjo 1948 metais, Rehau miestelyje, kurio garbei pavadinta tokiu pačiu vardu. Pirmieji jų gaminiai buvo batų apkaustai, sodo žarnos ir automobilių detalės. Nuo įkūrimo pradžios, „Rehau“ technologiniai sprendimai ir išradimai pritaikyti automobiliuose, geležinkeliuose, lėktuvuose, raketose, sporto trasose (F1 lenktynės) ir daugelyje kitų sričių. Šiai dienai gamyklos, ofisai ir kiti padaliniai yra įsikūrę daugiau nei 170 šalių su daugiau kaip 20 000 darbuotojų, o gaminių spektras apima statybos, automobilių, baldų, pramonės įrengimų, medicinos ir langų bei durų industrijas. 

Ilgametė patirtis leido „Rehau“ specialistams diegti naujausias technologijas ir langų bei durų industrijoje, įmonė turi daugiau nei 60 m patirtį profilių liejime. Pirmieji langai pradėti gaminti 1958 metais. Tais metais buvo išlietas pirmasis PVC lango profilis, kurio savybės, sukėlė perversmą langų ir durų gamyboje. Minint 60 įmonės įkūrimo metines (2008 metai) buvo pristatyti naujos technologijos – kompozito profiliai. Šiai dienai, įmonė gali pasiūlyti platų profilių asortimentą, pritaikomą įvairiausių rinkų poreikiams. “MYNEST by Aradas“ produktų gamyboje naudojame mūsų rinkai tinkamiausius profilius, pritaikytus mūsų langų ir durų sistemoms:  

  • TATRO – plastiko langų ir durų sistemos, kurių gamyboje naudojami Euro70 profiliai.
  • ALPO – plastiko langų ir durų sistemos, kurių gamyboje naudojami Synego profiliai.
  • ELBRO – kompozito langų ir durų sistemos, kurių gamyboje naudojami Geneo profiliai. 

 

Kas yra minėtas kompozitas ir kuo jis skiriasi nuo PVC plastiko?

Kompozitas sukuriamas naudojant specialią RAU-FIPRO® technologiją, kurios metu PVC plastikas yra sustiprinamas stiklo pluoštu. Ši medžiaga yra pritaikyta ekstremaliausiomis sąlygomis: ji naudojama formulės 1 lenktynių boliduose bei keleiviniuose lėktuvuose („Airbus“, „Boeing“). Kompozito medžiaga yra naudojama ir langų bei durų pramonėje. Plačiau apie kompozito ir plastiko (PVC) skirtumus bei sudėtį skaitykite čia: Kuo skiriasi kompozito ir plastiko langai?

MYNEST by Aradas siūlo platų langų ir durų asortimentą. Beveik visais atvejais galima rinktis iš dviejų plastikinių (PVC) ir vienos kompozito sistemos. Žemiau – mūsų sistemų, pagrindinių langų tipų, jų profilių bei parametrų palyginimas. Detalesnę informacija apie langus ir duris galite rasti čia: www.mynest.lt/mūsų-produktai-parametrų-palyginimas/

Sistema ELBROALPO  TATRO  
Produktas Vitrininis langas Varstomas – atverčiamas langas Vitrininis langas Varstomas – atverčiamas langas Vitrininis langas Varstomas – atverčiamas langas 
Bendras gaminio šilumos laidumas (3 stiklai ir 2 kameros), Uw, W/m²K¹ iki 0,71 Iki 0,74 iki 0,72  Iki 0,75 iki 0,82  Iki 0,96 
Profilių šilumos laidumas, Uf 0,99 0,99 1,0 1,0 1,3 1,3 
Energinė klasė A++ A++ A++ A++ A+  
Profilių gylis, mm 868070
Rėmo / rėmo +  varčia aukštis, mm 72 / - 72 / 115  72 / - 72 / 117 62 / - 62 / 108  
Tarpinių skaičius -3-3-2
Kamerų skaičius 675
MedžiagaRAU–FIPRO® KompozitasPlastikas (PVC) Plastikas (PVC) 
Profilių gamintojas REHAU  Geneo® Synego®  Euro 70 
HDF®² Yra

 ¹ Vertė skaičiuota, kai produkto matmenys 1230 x 1480 mm, su šiltu stiklo paketo rėmeliu.
² Specifiniu profilių ekstruzijos būdu yra išgaunamas itin glotnus, mažiau porėtas paviršius, prie kurio mažiau limpa purvas. 

Plastikas ir ekologija 

Europoje ir pasauliniu mastu ypatingas dėmesys skiriamas ekologijai, nuolat ieškomi sprendimai, kaip naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius ir gaminti produktus panaudojant perdirbtas žaliavas, kuo mažiau teršiant aplinką. PVC langų ir durų industrija nėra išimtis, visiems profilių gamintojams taikomi vis aukštesni reikalavimai gamyboje naudoti perdirbtą plastiką.

Vinyl logotipas

VinylPlus® tai - savanoriška programa, Europos PVC pramonės dalyvių įsipareigojimas tvarumo vystymui. Per VinylPlus®, Europos PVC pramonė kuria ilgalaikę tvarumo sistemą visai PVC gamybos ir perdirbimo grandinei, gerindama PVC produktų tvarumą. Ši programa apima ES-27, Norvegiją, Šveicariją, JK ir joje dalyvauja visi didžiausi langų profilių gamintojai.

Nuo iniciatyvos pradžios, VinylPlus® įsipareigojo perdirbti ir vėl panaudoti bent 0,9 mln. tonų PVC iki 2025 m., ir 1 mln. tonų iki 2030 m. Nuo 2000 metų buvo perdirbta 8,8 mln. tonų PVC, o vien per 2021 m., nepaisant COVID suvaržymų, buvo perdirbta 0,81 mln. tonų plastiko, iš kurių 0,355 mln. tonų – langų profiliai³.  

³Šaltinis: https://www.vinylplus.eu/resources/progress-report-2024/ 

Kaip perdirbami plastikiniai langai?

Plastikinių ir kompozito langų/durų eksploatavimo trukmė (gyvavimo ciklas) siekia 40 metų⁴, praėjus šiam laikui, jie gali būti pilnai išardyti ir 100% perdirbti.

Visų pirma, seni PVC langai ar likusios gamybinės atliekos yra pilnai išardomos. Medžiagos išrūšiuojamos atskirai tolimesniam perdirbimui: metalas, guma, stiklo duženos ir plastikas. Pastarasis yra kaitinamas, ir praleidžiamas pro specialų filtrą, kad būtų pašalinami netinkami komponentai. Tokiu būdu išgautos perdirbto PVC granulės vėl iš naujo gali būti naudojamos gaminant produktus. Profilių gamyboje naudojama pažangiausia koekstruzijos liejimo/jungimo technologija. Ji tolygiai ir tvirtai apvelka gryno plastiko sluoksnį ant perdirbto profilio šerdies paviršiaus. Dėka šios technologijos perdirbto plastiko dalis naujuose profiliuose gali siekti daugiau nei 30 % (iki 70 %).

„Rehau“ profiliai yra sertifikuoti „VynylPlus“, o tai visų pirma reiškia pavyzdingą ir tvarų perdirbimą PVC statybos produktų sektoriuje. Profiliai gali būti perdirbami net iki 7 kartų⁵, neprarandant medžiagiškumo savybių. Kiekvieno perdirbimo ciklo metu medžiaga išlieka stabili, kokybiška ir puikiai panaudojama vėl iš naujo. Svarbu paminėti, kad perdirbime yra naudojami ne tik senų langų profiliai, bet ir profilių gamybinės atliekos, tokiu būdu minimizuojant plastiko naudojimą. Puikių PVC perdirbimo savybių dėka, lango gyvavimo ciklas prailginamas iki 280⁴ metų.

Perdirbimo nauda neapsiriboja vien sumažintu plastiko naudojimu, vykdant tvarią gamybą gerokai sumažinamas ir išmetamas į aplinką CO2 kiekis. Perdirbto plastiko gamybai prireikia iki 90% mažiau energijos⁶, nei gaminant naują/gryną PVC. Įrodyta, kad PVC turi minimalų poveikį aplinkai CO2 emisijų požiūriu per produkto gyvavimo ciklą: nuo jo gamybos, naudojimo ir  baigiant perdirbimu, lyginant su produktais, pagamintais iš aliuminio arba stiklo⁷. Pagal skaičiavimus, kiekvienas perdirbtas PVC kilogramas sumažina CO2 emisijas 2 kilogramais, tokiu būdu Europoje CO2 emisijos sumažinamos apie 1 mln. tonų per metus, o nuo 2000 metų jos sumažintos net 17,6 mln. tonų. 

⁴Pagal Produkto Poveikio Aplinkai deklaraciją (EPD – Environmental Product declaration), plastiko langų gyvavimo ciklas gali siekti 40 metų. Juos galima perdirbti iki 7 kartų: 40 x 7 = 280 metų. Remiantis kitais tyrimais, PVC langai gali gyvuoti ir iki 75 metų. Į vieną gyvavimo ciklą įtrauktas, vienas kartas, kai gali prireikti pakeisti tarpines, stiklo paketą ir apkaustus .
⁵šaltinis: https://www.vinylplus.eu/news/45-year-old-pvc-windows-start-their-2nd-life-in-brussels/ 
⁶šaltinis: https://www.vinylplus.eu/news/moving-the-pvc-industry-to-a-low-carbon-circular-economy/ 
⁷šaltinis: https://pvc.org/sustainability/ 

Nerandate tinkamo atsakymo?
Susisiekite su mumis ir mes atsakysime į visus rūpimus klausimus.