15+ metų patirtis
15+ metų patirtis
Gamyba nuo 5 d.d.
Gamyba nuo 5 d.d.
10 metų garantija
10 metų garantija

A++ langai

A++ langai

Tam, kad namuose būtų šilta, itin svarbu pasirinkti tinkamus šilumos laidumo arba energinio efektyvumo parametrus turinčius langus ir duris. Nuo to priklausys ne tik jūsų būsto komfortas, bet ir šilumos sąskaitų dydis.

A++ klasės langai pasyviam namui

Pasyviu vadinamas ypač taupus, energinį efektyvumą ir maksimalų komfortą užtikrinantis namas. Lyginant su didžiąja dalimi Europos pastatų, jo eksploatacija reikalauja net 90 % mažiau energijos. Pasyvus namas nuolatos vėdinamas, o jo viduje ištisus metus išlaikoma stabili, maždaug 20 laipsnių temperatūra. Čia pasitelkiami pasyvūs arba atsinaujinantys energijos šaltiniai, tokie kaip saulės, vandens, vėjo energija, dirvožemio ir buityje naudojamų prietaisų skleidžiama šiluma ir pan. Tokio statinio energijos sąnaudos šildymui negali viršyti 15 kWh/m2 per metus. Šie reikalavimai įgyvendinami dėl pasyviam namui keliamų oro kaitos normos, temperatūros svyravimo patalpose, šilumos izoliacijos, vėdinimo sistemos efektyvumo ir kitų reikalavimų. Vienas jų – name montuojami šilti aukščiausios energinės A++ klasės langai ir durys.

Pasyvaus namo standartą atitinkančių langų šilumos laidumo koeficientas Uw turi būti mažesnis arba lygus 0,8 W/m²K. Kuo mažesnis šis koeficientas, tuo geresnis produkto energinis efektyvumas.

A++ langai ir jų savybės

Nuo 2021 m., išaugus naujai statomiems pastatams keliamiems reikalavimams, mūsų šalyje leidžiama statyti tik A++ energinio naudingumo namus. Tam, kad būtų pasiekti šiems pastatams taikomi standartai, reikalingi ir tinkamus parametrus turintys A++ langai. Juos gaminant, didelis dėmesys skiriamas pagrindiniams šiluminį laidumą lemiantiems komponentams (profiliams, stiklo paketui, rėmeliui tarp stiklų) bei susidarančių šalčio tiltų minimizavimui. Reikia nepamiršti, kad energinis lango efektyvumas priklauso ir nuo teisingo jo sumontavimo bei tinkamo angokraščių apšiltinimo. 

A++ langai gaminami į komplektaciją įtraukiant pagrindinius energinį efektyvumą lemiančius komponentus: 

  • Stiklo paketas. Daugiausia reikšmės energiniam produkto efektyvumui turi didžiausią plotą užimantis stiklo paketas, jo storis ir jį sudarančios šilumai nelaidžios arba ją sulaikančios medžiagos. Energiškai efektyvūs stiklo paketai turi žemo laidumo selektyvines dangas (Low-E (low emissivity)): vidinės stiklų plokštumos padengiamos metalo oksidų dangomis mikroskopiniu, akiai nematomu sluoksniu. Pagrindinė tokių dangų funkcija – atspindėti šilumą, arba kitaip – ją sulaikyti namuose ir pagerinti šiluminės langų izoliacijos savybes. Tarpai tarp paketo stiklų nėra tik paprastas oras. Jie yra hermetiški ir užpildomi bespalvėmis, žemo šilumos laidumo argono dujomis. Rinkoje sutinkami ir keturių stiklų (trijų kamerų) paketai, o juos pildyti siūloma ksenono arba kriptono dujomis, kurių šilumos laidumas yra dar mažesnis. Vis dėlto dėl itin aukštos šių komponentų kainos A++ langai tampa nebepatrauklūs pirkėjui. 
  • Stiklo paketo rėmelis. Į stiklo paketo komplektaciją taip pat įtraukiami šalčio tiltą tarp stiklo ir rėmo mažinantys šilti plastikiniai rėmeliai. Bendrą šilumos laidumo koeficientą jie pagerina labiau nei šilumai laidesni aliuminio rėmeliai.
  • Profiliai. Pasirinkus šiltus, gilesnius profilius ir dviejų kamerų stiklo paketą su tradicinėmis selektyvinėmis dangomis bei argono dujomis, langai gali pasiekti aukščiausiai A++ klasei keliamus reikalavimus ir dažnu atveju juos viršyti. Pavyzdžiui, MYNEST by Aradas e. parduotuvėje galima susikomplektuoti vitrininius langus, kurių bendras šilumos laidumo koeficientas Uw bus geresnis nei 0,8 W/m²K. Pasirinkus 86 mm gylio kompozito ELBRO arba 80 mm gylio plastiko ALPO sistemas su 3 stiklų paketu, jų Uw gali siekti 0,71-0,72 W/m²K*.

Langų kaina įsigyjant internetu

Mūsų e. parduotuvėje iš karto matysite kiekvieno pasirinkto lango ar durų kainą, ir ji atsinaujins pakeitus matmenis ar kitus sudėtinius produkto parametrus. Taigi jums nereikės kiekvieno pakeitimo atveju siųsti užklausos ir keletą dienų laukti atsakymo – galutines kainas matysite iškart. MYNEST by Aradas platformoje integruota patogi projektavimo ir įsigijimo sistema leis susikomplektuoti visas pageidaujamas jūsų būstui reikalingų langų ir durų savybes bei kiekius. Čia matysite ir galutines kainas, todėl turėsite galimybę planuoti naujiems langams ar durims įsigyti reikalingą biudžetą. Užsakyti produktus galėsite iškart arba išsaugojus krepšelį vėliau, jums patogiu metu.  

*Vertė skaičiuota vitrininiam 1230 x 1480 mm langui su šiltu stiklo paketo rėmeliu.

Nerandate tinkamo atsakymo?
Susisiekite su mumis ir mes atsakysime į visus rūpimus klausimus.