15+ metų patirtis
15+ metų patirtis
Gamyba nuo 5 d.d.
Gamyba nuo 5 d.d.
10 metų garantija
10 metų garantija

Langų ir durų priežiūros instrukcijos

Langų ir durų priežiūros instrukcijos

Kiekvieną daiktą, tai būtų baldai, automobilis ar telefonas, reikia valyti ir prižiūrėti: periodiškai atlikti funkcinių mechanizmų patikrą. Tinkamai prižiūrimi daiktai dėvisi lėčiau, tinkamai atlieka savo funkcijas ir ilgiau tarnauja. Priežiūros reikia ir langams bei durims, nepaisant to, ar jie gaminti iš plastiko (PVC), kompozito, medžio ar aliuminio.  

Tinkama plastikinių ir kompozito produktų priežiūra susideda iš periodinio profilių ir stiklo valymo, apkaustų ir tarpinių patikros bei jų sutepimo. Bendros priežiūros taisyklės ir periodiškumas yra taikomi visiems produktams be išimties, o apkaustų sutepimo taškai skiriasi priklausomai nuo įsigytų langų ar durų tipo. 

Mūsų patarimai ir instrukcijos padės tinkamai prižiūrėti produktus: apsaugoti juos nuo aplinkos poveikio, užtikrinti funkcionavimą ir tinkamą sandarumą. Periodiškai prižiūrint gaminius optimaliai judės apkaustai, tarp jų nebus trinties ir prailgės jų tarnavimo laikas.

Gido turinys:

 1. Bendros priežiūros taisyklės ir periodiškumas.
 2. Langų ir durų profilių priežiūra.
 3. Drenažo angų priežiūra.
 4. Tarpinių priežiūra.
 5. Apkaustų priežiūra.
 6. Stiklo valymas.
 7. Langų ir durų apkaustų sutepimo taškai:

Bendros priežiūros taisyklės ir periodiškumas

Plastiko (PVC) ar kompozito langų ir durų priežiūra yra nesudėtinga. Dažniausiai tam užtenka buityje naudojamų priemonių, o profilių nereikia perdažyti. Tam, kad prailgėtų eksploatacijos laikas ir būtų užtikrintas optimalus produktų funkcionavimas, rekomenduojame bent kas 6 mėnesius atlikti šiuos veiksmus:

 1. Patikrinti varstymą: atidarymą bei uždarymą. Esant poreikiui, sureguliuoti ar suveržti atsilaisvinusius tvirtinimo varžtus.
 2. Judančias apkaustų dalis sutepti pagal mūsų pateiktas instrukcijas.
 3. Patikrinti sandarumą tarp varčios ir rėmo, sureguliuoti varčios prispaudimą priklausomai nuo šilto ar šalto sezono.
 4. Tarpines nuvalyti, nusausinti ir sutepti. Įtrūkusias pakeisti naujomis.
 5. Išvalyti lauko drenažo ertmes.
 6. Reguliariai valyti profilius ir stiklą.
Langų ir durų profilių priežiūra
 • Tiek balti, tiek ir dekoratyvinėmis dangomis dengti profiliai valomi vandeniu, neutralaus pH buitiniais indų plovikliais ir šluoste. Įprastu indų plovikliu nenuvalomam purvui šalinti naudotinas specialus profilių valiklis iš mūsų langų priežiūros rinkinio.
 • Nepamirškite išvalyti ir vidinių profilių paviršių, griovelių, kurie matomi atidarius varčias.
 • Venkite abrazyvinių, rūgštinių, nitro valiklių, skiediklių, benzino. Jie gali pažeisti plastiko ar kompozito paviršius. Vykstant remonto ar montavimo darbams, užtikrinkite, kad ant paviršių nepatektų cemento ar tinko. Taip nutikus, nedelsiant nuvalykite. Profilių valymui nenaudokite abrazyvių šluosčių ar aštrių įrankių.
 • Jei nesate tikri dėl valymo priemonės sudėties, ją išbandykite ant nedidelio paviršiaus, mažai matomoje vietoje. Visą plotą valykite tik įsitikinę, kad valymo medžiagos nepažeidžia paviršiaus.
Drenažo angų priežiūra

Visi langai ir durys profiliuose turi drenavimo angas, kurios matomos atidarius varčią ir rėmų lauko pusėje. Atsitiktinai patekusi drėgmė pasišalins tik tada, jeigu ertmės bus švarios. Jei pastebite vandens pralaidumą per uždarytą varčią, pats laikas patikrinti, ar drenažo angos neužsikimšusios, ir jas išvalyti.

Drenažo angos

Tarpinių priežiūra

Tai guminės juostelės ant produktų varčių ir rėmų visu jų perimetru. Jos užtikrina sandarumą, kad į patalpas nepatektų vėjas, dulkės ir vanduo.

 • Kad tarpinės išliktų elastingos, atsparios drėgmei, temperatūrų skirtumams bei užtikrintų sandarumą, jas tepkite silikoninio pagrindo priemonėmis arba automobilių durelių gumų priežiūrai  skirtais tepalais. Specialią priemonę tarpinių priežiūrai rasite ir mūsų langų priežiūros rinkinyje.
 • Venkite abrazyvių ar rūgštinių priemonių – jos gali pažeisti tarpines. Vykstant remonto ir montavimo darbams užtikrinkite, kad ant jų nepatektų cemento ar tinko.
Apkaustų priežiūra
 • Sutepimui naudokite tik neagresyvius aliejus ir silikonus arba sutepimo aliejų iš mūsų langų priežiūros rinkinio;
 • Sutepus apkaustus, kelis kartus atidarykite ir uždarykite varčią. Taip užtikrinsite tolygų sutepimo priemonės pasiskirstymą. Nuvalykite priemonės likučius nuo paviršių.
 • Venkite abrazyvių ar rūgštinių priemonių – jos gali pažeisti metalinių apkaustų paviršius ir pakenkti funkcionavimui. Po langų ir durų stiklų ar profilių valymo nusausinkite apkaustus. Vykstant remonto ir montavimo darbams užtikrinkite, kad ant jų nepatektų cemento ar tinko.
Stiklo valymas

Stiklus rekomenduojame valyti buitiniu stiklo valikliu ar šiltu muiluoto vandens mišiniu. Svarbu naudoti minkštas šluostes ar kempines, kurios nebraižytų paviršių. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar ant jūsų rankų nėra papuošalų (žiedų, apyrankių, laikrodžių), kuriais galite įbrėžti stiklą ir pažeisti specialias dangas ant stiklo paviršių iš lauko pusės.


Langų ir durų apkaustų sutepimo taškai

Žemiau rasite apkaustų sutepimo instrukcijas, priklausomai nuo gaminio kategorijos ir tipo. Apkaustų aliejų lašinkite po kelis lašus ant nurodytų taškų ir keletą kartų uždarykite bei atidarykite gaminio varčią,  kad jis tolygiai pasiskirstytų judančiuose mechanizmuose.

Varstomi-atverčiami langai

Varstomi-atverčiami langai

Instrukcijos pritaikomos šiems gaminių tipams:

Į vidų varstomi-atverčiami langai ir varstomi-atverčiami / kombinuoti langai, turintys vieną ar kelias varčias, priklausomai nuo užsakymo metu pasirinkto vyrių tipo, gali būti su matomais arba nematomais vyriais. Kiekviena lango varčia turi po du laikančiuosius vyrius: viršutinį ir apatinį.   

Tiek matomi, tiek nematomi vyriai atlieka identiškas funkcijas ir skiriasi tik estetiniu požiūriu. Nematomi vyriai integruoti tarp rėmo ir varčios, o uždarius langą jų visiškai nesimato. Tuo tarpu matomi vyriai yra integruoti varčių išorėje: apačioje ir viršuje. Dėl technologijos ir konstrukcijos skirtumų matomi ir nematomi vyriai sutepami skirtingai.  

Priklausomai nuo lango tipo ir dydžio gali skirtis ir apkaustų fiksatorių (žemiau pav. pažymėta G) kiekis ant vertikalios ir horizontalios varčios kraštinių. Juos visus reikia sutepti. Atidarykite varčią, kad būtų patogu sutepti reikalingus taškus.

Lango su matomais vyriais sutepimo taškai
Lango su matomais vyriais sutepimo taškai
Lango su nematomais vyriais sutepimo taškai
Lango su nematomais vyriais sutepimo taškai

Atverčiami-kombinuoti langai

Atverčiami-kombinuoti langai

Instrukcijos pritaikomos šiems gaminių tipams:

Atverčiami-kombinuoti langai gali turėti vieną ar kelias varčias viename rėme. Jų vyriai matomi apatinėje varčių dalyje. Kiekviena lango varčia turi po du laikančiuosius vyrius ir žirkles abiejuose varčios šonuose.

Priklausomai nuo lango tipo ir dydžio gali skirtis ir apkaustų fiksatorių (žemiau pav. pažymėta G) kiekis ant vertikalios ir horizontalios varčios kraštinių. Juos visus reikia sutepti. Atidarykite varčią, kad būtų patogu sutepti reikalingus taškus:

Langų sutepimo instrukcija

Langų sutepimo instrukcija


Balkono durys

Balkono durys

Instrukcijos pritaikomos šiems gaminių tipams:

Į vidų varstomos vienvėrės balkono durys ir dvivėrės balkono durys technologiškai gaminamos naudojant tuos pačius apkaustus bei vyrius kaip ir varstomi-atverčiami langai. Todėl šio tipo durys gali būti su matomais arba nematomais vyriais. Kaip ir langų, kiekviena balkono durų varčia turi po du laikančiuosius vyrius: viršutinį ir apatinį.

Tiek matomi, tiek nematomi vyriai atlieka identiškas funkcijas ir skiriasi tik savo dizainu. Nematomi vyriai integruoti tarp rėmo ir varčios, o uždarius duris jų visiškai nesimato. Tuo tarpu matomi vyriai yra integruoti varčių išorėje: apačioje ir viršuje. Dėl technologijos ir konstrukcijos skirtumų matomi ir nematomi vyriai sutepami skirtingai.

Balkono durų su matomais vyriais sutepimas: vadovaukitės varstomų-atverčiamų langų su matomais vyriais sutepimo schemomis.

Balkono durų su nematomais vyriais sutepimas: vadovaukitės varstomų-atverčiamų langų su nematomais vyriais sutepimo schemomis.


Lauko ir terasinės durys

Lauko durys

Instrukcijos pritaikomos šiems gaminių tipams:

Į vidų varstomos terasinės durys technologiškai gaminamos naudojant tuos pačius apkaustus bei vyrius kaip ir varstomi-atverčiami langai. Todėl šio tipo durys gali būti su matomais arba nematomais vyriais.

Dėl technologijos ir konstrukcijos skirtumų matomi ir nematomi vyriai sutepami skirtingai. 


Į vidų varstomų terasinių durų su matomais vyriais sutepimas: vadovaukitės varstomų-atverčiamų langų su matomais vyriais sutepimo schemomis. 

Į vidų varstomų terasinių durų su nematomais vyriais sutepimas: vadovaukitės varstomų-atverčiamų langų su nematomais vyriais sutepimo schemomis. 


Į vidų arba į lauką varstomos lauko durys ir tik į lauką varstomos terasinės durys priklausomai nuo užsakymo metu pasirinkto vyrių modelio gali būti su uždedamaisiais arba cilindriniais vyriais, kurių sutepimo taškai nesiskiria. 

Priklausomai nuo durų tipo ir dydžio gali skirtis ir apkaustų fiksatorių (žemiau pav. pažymėta G) kiekis ant vertikalios ir horizontalios varčios kraštinių. Juos visus reikia sutepti. Atidarykite varčią, kad būtų patogu sutepti reikalingus taškus.

Durų sutepimo instrukcija


Atverčiamos-stumdomos durys

Atverčiamos-stumdomos durys

Instrukcijos pritaikomos šiems gaminių tipams:

Atverčiamos-stumdomos durys gali turėti vieną arba dvi stumdomas varčias, kurių apkaustus reikia sutepti. Atidarykite varčią ir pastumkite į šoną, kad būtų patogu sutepti reikalingus taškus.

Priklausomai nuo durų tipo ir dydžio gali skirtis ir apkaustų fiksatorių (žemiau pav. pažymėta G) kiekis ant vertikalios ir horizontalios varčios kraštinių. Juos visus reikia sutepti. Atidarykite varčią, kad būtų patogu sutepti reikalingus taškus.

Durų sutepimo instrukcija


Pakeliamos-stumdomos durys

Pakeliamos-stumdomos durys

Instrukcijos pritaikomos šiems gaminių tipams:

Pakeliamos-stumdomos durys gali turėti vieną arba dvi stumdomas varčias, kurių apkaustus reikia sutepti. Atidarykite varčią ir pastumkite į šoną, kad būtų patogu sutepti reikalingus taškus:

Durų sutepimo instrukcija

Nerandate tinkamo atsakymo?
Susisiekite su mumis ir mes atsakysime į visus rūpimus klausimus.