Durų reguliavimas
Plastikas ir kompozitas – tai beveik neyrančios, ilgaamžės medžiagos, tad iš jų pagamintos durys yra itin patvarios ir ilgaamžės. Tam, kad galėtumėte jomis naudotis ilgus metus, prailginti eksploatacijos laiką ir užtikrinti optimalų produktų funkcionavimą, rekomenduojame kas 6 mėnesius atlikti periodinės priežiūros veiksmus, įskaitant apkaustų ir vyrių reguliavimą.
Kas yra reguliavimas? Tai – varčių atstatymas į pirminę teisingą padėtį. Laikui bėgant sumontuotą produktą veikia skirtingi išoriniai veiksniai (temperatūrų skirtumai, gravitacija ir kt.), tad ilgainiui varčios nežymiai pakeičia padėtį, atsilaisvina apkaustus ar rankenas sutvirtinantys varžtai, išsireguliuoja vyriai. Dėl to gali imti strigti arba sunkiai užsidarinėti varčios, atsirasti nepageidaujamas oro pralaidumas ir panašūs nesklandumai. Tokiais atvejais dažniausiai padeda vyrių sureguliavimas.
Kaip reguliuoti duris? Priklausomai nuo produkto tipo žemiau pateiktos instrukcijos padės sureguliuoti kompozito arba plastikines duris. Jomis vadovaudamiesi, teisingai sureguliuosite produktus, prailginsite jų eksploatacijos laiką ir išvengsite galimų nereikalingų išlaidų keičiant per greitai nusidėvėjusius apkaustus.
Gido turinys:
Balkono durys
Instrukcijos pritaikomos šiems gaminių tipams:
Į vidų varstomos vienvėrės balkono durys ir dvivėrės balkono durys technologiškai gaminamos naudojant tuos pačius apkaustus bei vyrius kaip ir varstomi-atverčiami langai. Todėl šio tipo durys gali būti su matomais arba nematomais vyriais. Kaip ir langų, kiekviena balkono durų varčia turi po du laikančiuosius vyrius: viršutinį ir apatinį.
Tiek matomi, tiek nematomi vyriai atlieka tas pačias funkcijas ir skiriasi tik estetiniu požiūriu. Nematomi vyriai integruojami varčių viduje, ir uždarius varčią, jų visiškai nesimato. Tuo tarpu matomi vyriai bus varčių išorėje: apačioje ir viršuje. Dėl technologijos ir konstrukcijos skirtumų matomi ir nematomi vyriai reguliuojami skirtingai.
Reguliavimo įrankiai
Abiems vyrių tipams reguliuoti naudojamas 4 mm šešiakampis raktas:
Reguliuojamos 3 varčios pozicijos:
- Vertikalus reguliavimas: pakelti ar nuleisti varčią.
- Horizontalus reguliavimas: pritraukti ar atitraukti varčią nuo vyrių.
- Varčios prispaudimo prie rėmo reguliavimas: ventiliacijai kontroliuoti. Šiltuoju sezonu rekomenduojame sumažinti varčios prispaudimą tam, kad būtų didesnė oro cirkuliacija. Šaltuoju sezono metu atvirkščiai – varčių prispaudimą rekomenduojame padidinti, kad būtų prarandama kuo mažiau šilumos.
Balkono durų su matomais vyriais reguliavimas: vadovaukitės varstomų-atverčiamų langų su matomais vyriais reguliavimo schemomis ir video instrukcija: www.mynest.lt/lt-lt/pagalba/langu-reguliavimas
Balkono durų su nematomais vyriais reguliavimas: vadovaukitės varstomų-atverčiamų langų su nematomais vyriais reguliavimo schemomis ir video instrukcija: www.mynest.lt/lt-lt/pagalba/langu-reguliavimas
Lauko ir terasinės durys
Instrukcijos pritaikomos šiems gaminių tipams:
- vienvėrės lauko ir terasinės durys;
- dvivėrės 1/1 lauko ir terasinės durys;
- dvivėrės 1/3 lauko durys;
- kombinuotos lauko ir terasinės durys.
Į vidų arba į lauką varstomos terasinės ir lauko durys gali turėti vieną arba dvi varčias, kurios, priklausomai nuo pasirinkto durų tipo, gali skirtis varčių pločio proporcijomis: vienodo pločio (1/1) arba skirtingo pločio (1/3). Taip pat galimas ir toks tipas, kai vienos varčios durys yra jungiamos su fiksuoto rėmo vitrina (-omis).
Į vidų varstomos terasinės durys technologiškai gaminamos naudojant tuos pačius apkaustus bei vyrius kaip ir varstomi-atverčiami langai. Todėl šio tipo durys gali būti su matomais arba nematomais vyriais. Kaip ir langų, kiekviena į vidų varstomų terasinių durų varčia turi po du laikančiuosius vyrius: viršutinį ir apatinį.
Terasinių durų su matomais vyriais reguliavimas: vadovaukitės varstomų-atverčiamų langų su matomais vyriais reguliavimo schemomis ir video instrukcija: www.mynest.lt/lt-lt/pagalba/langu-reguliavimas
Terasinių durų su nematomais vyriais reguliavimas: vadovaukitės varstomų-atverčiamų langų su nematomais vyriais reguliavimo schemomis ir video instrukcija: www.mynest.lt/lt-lt/pagalba/langu-reguliavimas
Atsižvelgiant į vyrių modelio pasirinkimą užsakymo metu, visi lauko durų tipai ir į lauką varstomų terasinių durų tipai gali būti su uždedamaisiais arba cilindriniais vyriais. Kiekviena durų varčia turi po kelis laikančiuosius vyrius, ir juos visus būtina sureguliuoti. Reguliavimo metu atkreipkite dėmesį, ar vyriai yra dešinėje, ar kairėje varčios pusėje. Nuo to priklausys, į kurią pusę sukti įrankius. Reguliuojant varčia juda nedaug, todėl sunku pastebėti pokyčius. Dėl šios priežasties atkreipkite dėmesį, į kurią pusę sukamas raktelis.
Reguliuojamos 3 varčios pozicijos:
- Vertikalus reguliavimas: pakelti ar nuleisti varčią.
- Horizontalus reguliavimas: pritraukti ar atitraukti varčią nuo vyrių.
- Varčios prispaudimo prie rėmo reguliavimas: kontroliuoti sandarumą.
Dėl technologijos ir konstrukcijos skirtumų uždedamieji ir cilindriniai vyriai reguliuojami skirtingai. Žemiau rasite reguliavimo žingsnius abiems vyrių atvejams.
Lauko ir terasinės durys su uždedamaisiais vyriais
Reguliavimo įrankiai
Reguliavimui naudojami 4 mm ir 6 mm šešiakampiai rakteliai:
Horizontalus varčios reguliavimas
Prieš pradedant reguliuoti, duris atrakinkite. Į vyrių ertmę įkiškite 4 mm šešiakampį raktelį ir pasukinėkite, kol jis įsistatys (žr. pav. žemiau). Reguliuokite varčios horizontalią poziciją:
- Norint pritraukti varčią prie vyrio, pasukite raktelį prieš laikrodžio rodyklę.
- Norint atitraukti varčią nuo rėmo, pasukite raktelį pagal laikrodžio rodyklę.
Šiuos reguliavimo veiksmus pakartokite su likusiais vyriais. Atkreipkite dėmesį, kad vyriams esant priešingoje pusėje, nei pavaizduota vizualuose, raktelį reikia sukti priešinga kryptimi.
Vertikalus varčios reguliavimas
Prieš pradedant reguliuoti, duris atrakinkite. Į vyrių ertmę įkiškite 6 mm šešiakampį raktelį ir pasukinėkite, kol jis įsistatys (žr. pav. žemiau). Reguliuokite varčios vertikalią poziciją:
- Norint pakelti varčią, pasukite raktelį pagal laikrodžio rodyklę.
- Norint nuleisti varčią, pasukite raktelį prieš laikrodžio rodyklę.
Šiuos reguliavimo veiksmus pakartokite su likusiais vyriais. Atkreipkite dėmesį, kad vyriams esant priešingoje pusėje, nei pavaizduota vizualuose, raktelį reikia sukti priešinga kryptimi.
Varčios prispaudimo reguliavimas
1. Nuimkite apdailos detalę nuo vyrio viršutinės dalies (žr. pav. žemiau). Tam galite panaudoti minuso formos atsuktuvą ar kitą plokščią galą turintį įrankį.
2. Į ertmę įkiškite 6 mm šešiakampį raktelį ir pasukinėkite, kol jis įsistatys (žr. pav. žemiau). Reguliuokite varčios prispaudimą:
- Norint atlaisvinti varčią, pasukite raktelį pagal laikrodžio rodyklę.
- Norint prispausti varčią, pasukite raktelį prieš laikrodžio rodyklę.
3. Reguliavimo veiksmus pakartokite su likusiais vyriais. Atkreipkite dėmesį, kad vyriams esant priešingoje pusėje, nei pavaizduota vizualuose, raktelį reikia sukti priešinga kryptimi.
4. Užbaigę reguliavimą, patikrinkite, ar varčia varstosi sklandžiai, ar nekliūva už rėmo. Išlikus varstymo nesklandumams, kartokite reguliavimo veiksmus.
Lauko ir terasinės durys su cilindriniais vyriais
Reguliavimo įrankiai
Reguliavimui naudojami 6 mm, 4 mm ir 3 mm šešiakampiai rakteliai:
Horizontalus varčios reguliavimas
1. Atidarykite varčią. Vyriai iš vidinės pusės turi reguliavimui skirtas ertmes.
2. 4 mm rakteliu atsukite du laikančiuosius varžtus, sukdami jį prieš laikrodžio rodyklę.
3. Varčios horizontalią poziciją reguliuokite naudodami 3 mm raktelį (žr. pav. žemiau, vaizdai H):
- Norint atitraukti varčią nuo vyrio, sukite pagal laikrodžio rodyklę.
- Norint pritraukti varčią prie vyrio, sukite prieš laikrodžio rodyklę.
4. 4 mm rakteliu užsukite du laikančiuosius varžtus, sukdami jį pagal laikrodžio rodyklę.
5. Šiuos reguliavimo veiksmus pakartokite su likusiais vyriais. Atkreipkite dėmesį, kad vyriams esant priešingoje pusėje, nei pavaizduota vizualuose, raktelį reikia sukti priešinga kryptimi.
Vertikalus varčios reguliavimas
1. Nuimkite apdailos detalę nuo vyrio apatinės dalies (žr. pav. žemiau). Tam galite panaudoti minuso formos atsuktuvą ar kitą plokščią galą turintį įrankį.
2. Į vyrių ertmę įkiškite 6 mm šešiakampį raktelį ir pasukinėkite, kol jis įsistatys (žr. pav. žemiau). Reguliuokite varčios aukštį:
- Norint pakelti varčią, pasukite raktelį prieš laikrodžio rodyklę.
- Norint nuleisti varčią, pasukite raktelį pagal laikrodžio rodyklę:
3. Pabaigę reguliavimą, uždėkite apdailos detalę.
4. Šiuos reguliavimo veiksmus pakartokite su likusiais vyriais. Atkreipkite dėmesį, kad vyriams esant priešingoje pusėje, nei pavaizduota vizualuose, raktelį reikia sukti priešinga kryptimi.
Varčios prispaudimo reguliavimas
1. Išmontuokite varčią (žr. pav. žemiau):
- Nuimkite apdailos kamštelius nuo vyrių viršaus ir apačios bei atsukite kaištį (A).
- Rakteliu ar atsuktuvu išstumkite vyrių kaiščius į viršų (B).
- Ištraukę visus kaiščius, iškelkite varčią ir saugiai atremkite į sieną (C).
2. Reguliuokite varčios prispaudimą prie rėmo (žr. pav. žemiau):
- Iš ant rėmo likusių laikančiųjų vyrių dalių ertmių ištraukite ekscentrinius cilindrus (A).
- Tiek viršutinį, tiek apatinį cilindrus pasukite identiška norimo reguliavimo kryptimi (B).
- Pasuktus cilindrus įstatykite atgal (C).
3. Įmontuokite varčią į rėmą (žr. pav. žemiau):
- Įstatykite varčią į vyrius (A).
- Įstumkite kaiščius į visus vyrius (B).
- Kaištį užfiksuokite rakteliu ir uždėkite apdailos kamštelius (C).
4. Užbaigę reguliavimą, patikrinkite, ar varčia varstosi sklandžiai, ar nekliūva už rėmo. Išlikus varstymo nesklandumams, kartokite reguliavimo veiksmus.
Atverčiamos-stumdomos durys
Instrukcijos pritaikomos šiems gaminių tipams:
Atverčiamos-stumdomos durys gali turėti vieną arba dvi stumdomas varčias, kurių apkaustus reikia sureguliuoti.
Reguliavimo įrankiai
Reguliavimui naudojami 8 mm šešiakampis raktelis ir šešiakampis raktelis su V formos antgaliu:
Reguliuojamos 2 varčios pozicijos:
- vertikalus reguliavimas;
- varčios prispaudimo reguliavimas.
Varčios horizontalų reguliavimą gali atlikti tik profesionalūs specialistai. Savarankiški bandymai reguliuoti duris ne pagal mūsų rekomendacijas gali sugadinti durų mechanizmą.
Vertikalus varčios reguliavimas
1. Atidarykite varčią ir pastumkite į šoną.
2. Iš kambario pusės, nuo stumdomos varčios apatinės dalies, nuimkite apdailinį dangtį. Bėgeliai turi reguliuojamus sriegius su apsaugomis nuo persukimo. Į jų ertmes įkiškite atsuktuvą (žr. pav. žemiau). Reguliuokite vertikalią varčios poziciją:
- Norint pakelti varčią, pasukite atsuktuvą pagal laikrodžio rodyklę.
- Norint nuleisti varčią, pasukite atsuktuvą prieš laikrodžio rodyklę.
Varčios prispaudimo reguliavimas
1. Atidarykite varčią ir pastumkite į šoną.
2. Iš kambario pusės, stumdomos varčios viršutinėje plokštumoje (rankenos pusėje), yra išsikišusi metalinių apkaustų detalė-ekscentrikas su atžymomis varčios prispaudimui reguliuoti. Reguliavimui naudojamas specialus šešiakampis raktelis su V formos antgaliu. Įstatykite įrankį (žr. pav. žemiau). Reguliuokite varčios prispaudimą:
- Norint atlaisvinti varčią, pasukite raktelį pagal laikrodžio rodyklę.
- Norint prispausti varčią, pasukite raktelį prieš laikrodžio rodyklę.
3. Užbaigę reguliavimą, patikrinkite, ar varčia stumdosi sklandžiai, ar nekliūva už rėmo. Išlikus varstymo nesklandumams, kartokite reguliavimo veiksmus.
Pakeliamos-stumdomos durys
Pakeliamos-stumdomos durys dėl apkaustų specifikos yra nereguliuojamos. Užtenka laikytis priežiūros rekomendacijų – laiku valyti ir sutepti taškus, nurodytus priežiūros instrukcijose.