15+ metų patirtis
15+ metų patirtis
Gamyba nuo 5 d.d.
Gamyba nuo 5 d.d.
10 metų garantija
10 metų garantija

Langų ir durų montavimo instrukcijos: kaip tinkamai susimontuoti

Langų ir durų montavimo instrukcijos

Pastaruoju metu, daugiausiai keičiami prieš kelis dešimtmečius įstatyti plastikiniai (PVC) langai ir seni, dar be modernių stiklo paketų mediniai langai. Kad reikia keisti senus langus naujais, nurodo šie požymiai:  

  • jaučiamas šaltis langų šonuose ir kampuose;  
  • pastebimas rasojimas ir pelėsis aplink langus;  
  • deformuoti rėmai ir varčios; 
  • atlikus termovizinę analizę, pastebimas ryškus šilumos pralaidumas lango kraštuose. 

Bendros lango ar durų izoliacinės savybės, funkcija ir ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo gamybos technologijos ir komponentų kokybės, bet ir nuo montavimo technologijos bei naudojamų medžiagų. Pats jautriausias aplinkos poveikiui yra montažinės siūlė - tarpas tarp rėmo ir sienos todėl kokybiškas jo izoliavimas yra labai svarbi montavimo darbų dalis. Neretai demontavus senus langus yra matomos sudūlėjusios putos, netinkamos, panaudotos medžiagos: medžio atplaišos, plytų dalys ir pan. Todėl, skubant, nesilaikant montavimo taisyklių ir naudojant netinkamas medžiagas nukenčia net ir kokybiški langai. 

Šiame gide pateikiame rekomendacijas kaip kokybiškai susimontuoti langus ir duris, bei išvengti galimų klaidų, kurios gali nulemti trumpesnį lango ar durų eksploatacijos laiką bei pabloginti šilumos perdavimo koeficientą. Čia rasite ir aiškinamąsias schemas bei video instrukcijas. 

Gido turinys:

  1. Produktų montavimo instrukcijos.
  2. Medžiagos ir priemonės kurių prireiks.
  3. Montavimo angos paruošimas.
  4. Gaminio tvirtinimas angoje.
  5. Montavimo būdai.
  6. Montavimo tarpų sandarinimas.
  7. Montavimo - sandarinimo mazgai.
  8. Lauko ir vidaus palangių montavimas.
  9. Montavimo darbų kokybės kontrolė.
  10. Montavimo vietos sutvarkymas.
  11. Video instrukcijos:

Produktų montavimo instrukcijas rasite čia, PDF formatu:

Medžiagos ir priemonės kurių prireiks 

Montavimas susideda iš etapais atliekamų darbų. Kiekviename etape reikalingi skirtingi įrankiai ir medžiagos, kuriuos reikia turėti paruoštus prieš pradedant montavimą. Plačiau apie juos: www.mynest.lt/lt-lt/pagalba/medziagos-ir-irankiai/

Montavimo angos paruošimas

  • Angokraščių sienų paviršiai turi būti lygūs be pažeidimų, įmušimų, tuštumų (daugiau kaip 5 mm). Defektinės vietos turi būti užglaistytos statybiniais mišiniais.  
  • Montuojant gaminius pilnai išnešant į sienos išorę, išorinė anga turi būti paruošta iš kietos ir šilumą izoliuojančios medžiagos. Anga turi atlaikyti visas apkrovas, susidariusias sumontavus gaminį. 
  • Sienos angos tuštumos (pavyzdžiui, plytų mūro ertmės, taip pat tuštumos, susidariusios išimant staktą, kada keičiami langai) turi būti užpildytos intarpais iš kietos šiltinamos medžiagos arba antiseptinės medienos. 
  • Tepalais užterštus paviršius būtina nuvalyti specialiais valikliais. Purios, byrančios paviršių dalys turi būti sutvirtintos  ir apdorotos rišikliais. 
  • Prieš naudojant izoliacines medžiagas, montažiniuose tarpuose nuo langų angų ir konstrukcijų paviršių turi būti nuvalytos dulkės ir purvas, o žiemą – sniegas, ledas, šerkšnas. Jeigu žema temperatūra – paviršius reikia pašildyti, kad montavimo medžiagos kokybiškai prisitvirtintų.

Gaminio tvirtinimas angoje

Atraminės kaladėlės ir kyliukai skirti lango arba jo konstrukcijų pozicionavimui/įtvirtinimui angoje ir tolygiam apkrovų perdavimui į statybinę konstrukciją. Po sumontavimo varžtais arba pokštelėmis, instrukcijose nurodytos atraminės kaladėlės ir kyliukai turi pasilikti montažo siūlėje (montavimo tarpuose) neribotam laikui ir būti izoliuoti nuo drėgmės atsiradimo. 

  • Atraminių kaladėlių ir kyliukų išdėstymo taškai, priklausomai nuo gaminio tipo yra nurodyti montavimo instrukcijose. Pozicionuojant ir tvirtinant gaminį angoje reikia įsitikinti jo lygumu gulsčiuko pagalba. Tik įsitikinus lygumu, gaminys prigręžiamas į angokraščius su varžtais arba per montavimo plokšteles, kurios šiuo atveju tvirtiniamos prie gaminio rėmo prieš tvirtinant į angą (montavimo eigą rasite montavimo instrukcijose).
  • Varžtų arba montavimo plokštelių tvirtinimo taškai, priklausomai nuo gaminio tipo yra nurodyti montavimo instrukcijose.

Svarbu! Prieš rėmą tvirtinant į angą, jo lauko pusė yra apklijuojama lauko difuzine juosta juosta, o vidaus pusė – vidine garo izoliacine juosta išskyrus apatinę rėmo dalį (žr. “Montavimo tarpų sandarinimas“ skyrių).  Ties rėmo kampais, juostos yra paliekamos ilgesnės, kad klijavimo metu būtų galima užklijuoti vieną ant kitos 90° kampuŠis pasiruošimas nėra būtinas, bet rekomenduojamas, nes taip bus patogiau pasiekti visus gaminio kraštus ir kokybiškai užklijuoti juostas.  

Montavimo būdai

Žemiau, lentelėje yra nurodyti montavimo būdai priklausomai nuo mūsų gaminių tipo: 

Gaminio tipasMontavimo plokštelės Varžtai


Varstomi-atverčiami langai/kombinuoti langai
Atverčiami langai/kombinuoti langai
Vitrininiai langai

Tinka


Tinka
Vitrininiams langams reikės papildomų darbų - išstiklinti

Išstiklinimo instrukcija


Vienvėrės balkono durys
Dvivėrės balkono durys

TinkaTinka


Vienvėrės lauko  ir terasinės durys
Dvivėrės 1/1 lauko  ir terasinės durys
Dvivėrės 1/3 lauko  ir terasinės durys
Kombinuotos lauko  ir terasinės durys

NerekomenduojamaTinka


2-dalių atverčiamos-stumdomos durys
3-dalių atverčiamos-stumdomos durys
4-dalių atverčiamos-stumdomos durys

Tinka


Tinka

Reikės papildomų darbų - išstiklinti

Išstiklinimo instrukcija


2-dalių pakeliamos-stumdomos durys
3-dalių pakeliamos-stumdomos durys
4-dalių pakeliamos-stumdomos durys

TinkaNerekomenduojama

Varžtų tvirtinimo gylis

Varžtų tvirtinimo gylis


Montavimo tarpų sandarinimas

Montavimo tarpai arba kitaip vadinamos montažinės siūlės – tai zonos perimetru tarp angos ir sumontuoto rėmo. Sandari, energiškai efektyvi montažinė siūlė neturi deformuoti gaminio rėmų. Rekomenduojamas siūlės tarpas yra 10 - 30 mm, tačiau yra taikomos ir išimtys. Pavyzdžiui, keičiant senus langus ir duris, kai matuojant nėra galimybės jų išmontuoti ir įvertinti tikslaus angos dydžio, mes nurodome iki 35 mm. žr. Instrukciją: Senos lango angos pamatavimas blokiniame name.  

Drėgmė kaupiasi daugiausiai gaminių apatinėje dalyje (po palangėmis ar slenksčiais), todėl šių zonų sandarinimui ir apšiltinimui yra keliami griežtesni reikalavimai ir skiriamas ypatingas dėmesys.

Montažinė siūlė yra dalijama į tris zonas ir sandarinama tokia eilės tvarka: 

  1. Lauko zona (lauko pusė)
  2. Funkcinė (vidinė) zona (tarpas tarp sienos ir rėmo)
  3. Vidinė zona (kambario pusė)
Siūlės sandarinimo zonos
Siūlės sandarinimo zonos

Svarbu! Prieš rėmą tvirtinant į angą, jo lauko pusė yra apklijuojama lauko difuzine juosta, o vidaus pusė – vidine garo izoliacine juosta išskyrus apatinę rėmo dalį (žr. pav. žemiau). Ties rėmo kampais, juostos yra paliekamos ilgesnės, kad klijavimo metu būtų galima užklijuoti vieną ant kitos 90° kampu. Šis pasiruošimas nėra būtinas, bet rekomenduojamas, nes taip bus patogiau pasiekti visus gaminio kraštus ir kokybiškai užklijuoti juostas.

Sandarinimo juostų klijavimo vietos ant rėmo

Sandarinimo juostų klijavimo vietos ant rėmo

Lauko zonos sandarinimas

Išorinė montažinė siūlė (arba plokštuma) turi būti tinkamai hermetizuota, kad į ją nepatektų lietaus vanduo ar tirpstantis sniegas. Dėl skirtingų medžiagų temperatūrinio plėtimosi koeficientų, sandarinimui naudokite labai elastingas medžiagas, ypač kai gaminių matmenys viršija 1,5 metro. Prieš klijuojant lauko difuzines juostas ant sienų kraštų, jie turi būti apdirbti specialiu gruntu, užtikrinančiu efektyviausią paviršių sukibimą. Juostos prie sienos turi būti priklijuotos visu perimetru, kad vanduo negalėtų patekti į siūlę. Svarbu jas prispausti tolygiai, žemiau nurodytu eiliškumu, stengiantis išvengti raukšlių, oro tarpų.

Sumontavus rėmą į angą, lauko difuzinės juostos yra užbaigiamos klijuoti ant sienų kraštų tokiu eiliškumu (žr. pav. žemiau):

  1. Apatinė horizontali juosta. Užklijuojama po rėmu ir ant sienos kraštų su užlaidomis. Jeigu bus montuojamos palangės – juosta klijuojama ne po rėmu, o ant po juo esančio palanginio profilio (žr. Pav. žemiau).
  2. Vertikalios, šoninės juostos. Baigiamos klijuoti ant sienos kraštų vertikaliai ant abiejų apatinės horizontalios juostos galų.
  3. Viršutinė horizontali juosta. Baigiama klijuoti ant sienos kraštų horizontaliai ant abiejų vertikalių juostų galų.
Vaizdas iš lauko pusės. Lauko hermetinės juostos klijavimas ant sienos kraštų
Vaizdas iš lauko pusės. Lauko difuzinės juostos klijavimas ant sienos kraštų
Vaizdas iš šono. Lauko hermetinės juostos klijavimas ant apatinio rėmo
Vaizdas iš šono. Lauko difuzinės juostos klijavimas ant apatinio rėmo

 

Funkcinės zonos (tarpo tarp sienos ir rėmo) sandarinimas

Užsandarinus lauko zoną, t. y. baigus ant sienos klijuoti iš lauko pusės difuzines juostas, sandarinamas montavimo tarpas. Montavimo tarpas (arba montažinė siūlė) tarp rėmo ir sienos, turi būti užpildytas sandarinimo putomis, skirtomis izoliuoti garsą, drėgmę ir šilumą, visu perimetru (žr. pav. žemiau):  

Montavimo tarpo sandarinimas perimetru
Montavimo tarpo sandarinimas perimetru
  • Prieš pradedant purkšti sandarinimo putas, užklijuokite vidinę garo izoliacinę juostą ant apatinio rėmo, jeigu to nepadarėte prieš montuojant gaminį į angą (žr. pav. žemiau).  Jeigu bus montuojamos palangės – juosta klijuojama ne po rėmu, o ant po juo esančio palanginio profilio. 
  • Iš kambario pusės, į tarpą tarp lango rėmo ir sienos purkškite montavimo putas. Tai reikia atlikti visu perimetru, kaip pažymėta aukščiau esančioje schemoje. Purkšti reikia per bent 2 kartus, kad putos tolygiai pasidengtų visame ertmės gylyje (žr. pav. žemiau). 
  • Kad putos pilnai išsiplėstų ir sustingtų, rekomenduojame palaukti 24 val. (priklausomai nuo oro sąlygų ir temperatūros). Jei putos išlenda iš už angokraščio ribų į kambario pusę, apipjaustykite jas sulig lango rėmu (žr. pav. žemiau). 
Vaizdas iš šono. Funkcinės zonos sandarinimo eiga
Vaizdas iš šono. Funkcinės zonos sandarinimo eiga
Vaizdas iš šono. Vidaus difuzinės juostos klijavimas ant apatinės rėmo dalies
Vaizdas iš šono. Vidaus garo izoliacinės juostos klijavimas ant apatinės rėmo dalies

Vidinės zonos sandarinimas

Užsandarinus lauko zoną bei montavimo tarpą, paskutiniu etapu sandarinama vidinė montažinė siūlė, t.y. užbaigiamos klijuoti vidaus garo izoliacinės juostos ant sienų kraštų. Siūlė turi būti tinkamai hermetizuota, kad į ją nepatektų drėgmė. Dėl skirtingų medžiagų temperatūrinio plėtimosi koeficientų, sandarinimui naudokite labai elastingas medžiagas, ypač kai gaminių matmenys viršija 1,5 metro. Prieš užbaigiant klijuoti vidines garo izoliacines juostas ant sienų kraštų, jie turi būti apdirbti specialiu gruntu, užtikrinančiu efektyviausią paviršių sukibimą. Juosta prie sienų turi būti priklijuota nepertraukiamai, visu perimetru, kad išvengti raukšlių, oro tarpų.  

Juostų klijavimo eiliškumas (žr. pav. žemiau): 

  1. Apatinė horizontali juosta. Baigiama klijuoti horizontaliai ant sienų kraštų su užlaidomis.
  2. Vertikalios, šoninės juostos. Baigiamos klijuoti vertikaliai ant sienų kraštų, ant abiejų apatinės horizontalios juostos galų.
  3. Viršutinė horizontali juosta. Baigiama klijuoti horizontaliai ant sienų kraštų, ant abiejų vertikalių juostų galų.
Vaizdas iš kambario pusės. Vidaus difuzinės juostos klijavimas
Vaizdas iš kambario pusės. Vidaus garo izoliacinės juostos klijavimas
Vaizdas iš šono. Vidinių juostų klijavimas
Vaizdas iš šono. Vidinių juostų klijavimas

 


Montavimo- sandarinimo mazgai

Žemiau pateikiami montavimo ir sandarinimo skerspjūviai su skirtingais montavimo būdais su vidaus ir lauko palangėmis:

  • Rėmo tvirtinimas angoje montavimo plokštelėmis;
  • Rėmo tvirtinimas angoje varžtais.

Lauko ir vidaus palangių montavimo eiga pateikta sekančiame skyriuje.

Vaizdas iš šono. Montavimo skerspjūvis su montavimo plokštelėmis
Vaizdas iš šono. Montavimo skerspjūvis su montavimo plokštelėmis

 

1. Atraminė kaladėlė8. Vidinė palangė
2. Montažinės putos9. Vidinės palangės atraminė kaladėlė
3. Vidinė garo izoliacinė juosta 10. Tinkavimo mišinys
4. Lauko difuzinė juosta 11. Plonas hermetiko sluoksnis
5. Tvirtinimo varžtas12. Lauko palangė
6. Palanginis profilis13. Lauko palangės atraminė kaladėlė
7. Besiplečianti juosta14. Montavimo plokštelė

 

Vaizdas iš šono. Montavimo skerspjūvis su varžtais
Vaizdas iš šono. Montavimo skerspjūvis su varžtais

 

1. Atraminė kaladėlė8. Vidinė palangė
2. Montažinės putos9. Vidinės palangės atraminė kaladėlė
3. Vidinė garo izoliacinė juosta10. Tinkavimo mišinys
4. Lauko difuzinė juosta11. Plonas hermetiko sluoksnis
5. Tvirtinimo varžtas12. Lauko palangė
6. Palanginis profilis13. Lauko palangės atraminė kaladėlė
7. Besiplečianti juosta 

 


Lauko ir vidaus palangių montavimas

Palangių sandėliavimas

Iki montavimo darbų pradžios palangės turi būti sandėliuojamos horizontaliai, ant lygaus paviršiaus, nedulkėtose sausose patalpose. Palangių apdailinis paviršius turi būti apsaugotas nuo dulkių, purvo ir abrazyvių medžiagų. 

Palanges reikia apsaugoti nuo tiesioginės ir patalpų apdailos metu susidarančios drėgmės. Jei palangės montuojamos patalpose, kuriose dar bus vykdomi apdailos darbai, būtina užtikrinti gerą patalpų ventiliaciją. 

Vidinės palangės montavimas 

Jeigu angokraščiai nutinkuoti, palangės montavimo zonoje rekomenduojame pašalinti tinką bei atidžiai nuvalyti paviršius. Statybinės dulkės gali trukdyti kokybiškai prilipti montavimo putoms prie angos paviršiaus. 

  • Išpjauta pagal matmenis palangė pritaikoma į numatytą vietą taip, kad tarp angokraščio ir palangės liktų 7-10 mm tarpas. Palangė neturi remtis su galais į angokraščius (žr. pav. žemiau).
Vaizdas iš viršaus. Vidaus palangės montavimas
Vaizdas iš viršaus. Vidaus palangės montavimas
  • Jei po palange sumontuotas radiatorius, rekomenduojamas palangės išsikišimas: 20-50 mm nuo vidinės sienos krašto (žr. pav. žemiau). Didesnis išsikišimas trukdys sklandžiai šilumos cirkuliacijai.
Vaizdas iš šono. Vidaus palangės montavimas
Vaizdas iš šono. Vidaus palangės montavimas

Montavimo eiga:

1. Kaladėlės (X) išdėstomos min 400 mm maks. 600 mm tarpais (žr. pav. žemiau). Palangė ant kaladėlių turi gulėti stabiliai ir gerai priglusti prie apatinės lango rėmo dalies.

Vaizdas iš viršaus. Vidaus palangės montavimas
Vaizdas iš viršaus. Vidaus palangės montavimas

2. Pritaikius palangę į jai skirtą montavimo vietą, ji atsargiai išimama nesujudinant kaladėlių.

3. Prieš tvirtinant palangę angoje, rekomenduojame pasiruošti palangės antgalius: pripjauti juos iki reikiamo gylio, pamėginti uždėti ant palangės galų. Tokiu būdu įvertinsite ar antgaliai gerai priglunda, ar užtenka gylio (žr. pav. žemiau).

Vaizdas iš šono. Antgalių pritaikymas
Vaizdas iš šono. Antgalių pritaikymas

 

4. Ant angokraščio apačios, ant kurios bus montuojama vidaus palangė, visu plotu užpurkškite plėtimosi putų. Toks putų užpurškimo būdas užtikrina gerą šilumos izoliaciją konstrukcijos siauriausioje vietoje ir palieka vietos plėstis putoms. Tarpas tarp angokraščio ir apatinės palangės dalies turi būti ne didesnis negu 15-30 mm (žr. pav. žemiau). 

5. Atsargiai (nesujudinant atraminių kaladėlių) uždėkite palangę ir įtvirtinkite ją į palanginio profilio griovelį (žr. pav. žemiau, nr.3).

6. Įstačius palangę, įvertinkite ar nėra tarpo tarp palangės ir lango rėmo, ar angokraščiuose iš šonų, putos pasiskirstė tolygiai.

7. Prisukite palangę su varžtais per nurodytą lango rėmo dalį (žr. pav. žemiau, Nr2) min 200 – maks. 300 mm atstumais.

Vaizdas iš šono. Palangės montavimo skerspjūvis
Vaizdas iš šono. Palangės montavimo skerspjūvis

 

1. Vidinė palangė4. Montavimo putos
2. Vidinės palangės tvirtinimo varžtas5. Atraminė kaladėlė
3. Palangės tvirtinimas į popalanginio profilio griovelį6. Vidinė garo izoliacinė juosta

 

Vaizdas iš viršaus. Palangės prisukimas varžtais
Vaizdas iš viršaus. Palangės prisukimas varžtais

8. Gulsčiuku pamatuokite ir sureguliuokite vidinės palangės nuolydį, ~ 2° (~2 mm/100 mm palangės gyliui) žemyn į kambario pusę (žr. pav. žemiau). Tai apsaugos palangę nuo galimai besikaupiančios drėgmės.

Vaizdas iš šono. Palangės nuolydžio sureguliavimas, hermetiko užtepimas siūlėje tarp rėmo ir palangės
Vaizdas iš šono. Palangės nuolydžio sureguliavimas, hermetiko užtepimas siūlėje tarp rėmo ir palangės

9. Sustingus palangės montavimui skirtoms medžiagoms, priklijuokite šoninius antgalius. gylį pritaikykite pripjaunant pagal įmontuotos palangės matmenis. 

10. Palangės bei lango rėmo susidūrimo siūlę padenkite plonu hermetiko sluoksniu (žr. pav. aukščiau).

11. Sumontuotą palangę apžiūrėkite, patikrinkite ar nėra atvirų tarpų. Juos užsandarinkite putomis arba uždenkite iki kol prasidės apdailos darbai. Iki kol nebus baigti apdailos darbai, rekomenduojame uždengti palangės paviršius nuo galimų pažeidimų.

Lauko palangės montavimas

1. Išpjauta ir išlankstyta pagal reikiamus matmenis palangė pritaikoma į numatytą vietą taip, kad tarp angokraščio ir palangės liktų 7-10 mm tarpas (žr. pav. žemiau). Palangės galai neturi remtis į angokraščius. Rekomenduojamas nuolydis į pastato išorę 5% (min nuolydis: 9-10 mm/100 mm palangės gyliui). 

2. Priklausomai nuo namo projekto, išorinėje angos dalyje jau būna išformuotas nuolydis lauko palangei, kitais atvejais palangės nuolydį suformuokite atraminėmis montavimo kaladėlėmis, kad ji tvirtai atsiremtų ant krašto. Kaladėles išdėliokite ~400 mm tarpais (žr. pav. žemiau), o likusią erdvę tarp išformuotos lauko palangės ir angokraščio, pripurkškite putomis.

Vaizdas iš viršaus. Lauko palangės montavimas
Vaizdas iš viršaus. Lauko palangės montavimas

3. Įtvirtinkite lauko palangę į apatinėje rėmo dalyje esan popalanginį profilį (žr. pav. žemiau). Į tarpą tarp palangės ir popalanginio profilio pripūskite poliuretano putų. Putos sustings ir palangė taps stabili.

Vaizdas iš šono. Lauko palangės montavimas
Vaizdas iš šono. Lauko palangės montavimas

Kad lietaus vanduo nutekėtų optimaliai, palangę rekomenduojame iškišti 20 – 40 mm iš už išorinės sienos krašto (žr. pav. žemiau). Kitu atveju, vanduo tekės per šonus ant sienos, ir ją laikui bėgant gali pažeisti korozija. 

Nuo lietaus lašų „barškančios“ palangės – ne vienam namo ar buto savininkui sukelia neigiamų emocijų. Kad sumažinti garsus, montuodami išlaikykite palangės nuolydį, naudokite montavimo putas, pasižyminčias akustinėmis savybėmis, bei jas tolygiai paskirstykite ant viso palangės pagrindo. Jei palangės bus iškištos daugiau, nei 50 mm, jos labiau skleis garsą nuo lietaus lašų.

Vaizdas iš šono. Lauko palangės montavimas
Vaizdas iš šono. Lauko palangės montavimas

Montavimo darbų kokybės kontrolė

Atlikus visus montavimo darbus dar sykį patikrinkite:

  1. Sumontuotų gaminių angose vertikalumą, horizontalumą ir tiesumą. Patikrinimui naudokite gulsčiuką ir ruletę. Tikrinimo rekomendacijų ieškokite mūsų montavimo instrukcijose (vartotojo giduose). Pastato konstrukcijų įrengimo nuokrypos ir deformacijos neturi įtakoti gaminio eksploatacinių savybių ar galimo esminio pablogėjimo ateityje.  
  2. Sumontuotų gaminių tarpusavio sujungimus su papildomais profiliais (praplatinimo, paaukštinimo, jungimo ir pan.). Patikrinimas atliekamas apžiūrint iš arti esant geram apšvietimui. Sujungimo siūlės turi būti nelaidžios vandeniui, o platesni nei 2 mm plyšiai privalo būti užsandarinti silikoniniu hermetiku. 
  3. Sandarinimo zonų (montažinių siūlių) patikrinimas. Sujungimai, tokie kaip lauko difuzinės juostos, vidinės garo izoliacinės juostos, montavimo putos tikrinami vizualiai. Visi sujungimai neturi būti pralaidūs vandeniui, neturi būti plyšių tarp gaminio ir sienų. Tikrinama iš arti esant geram apšvietimui; 
  4. Sumontuotų gaminių varčių funkcionavimą bei poziciją rėmo atžvilgiu. Jeigu reikia – sureguliuokite. Poreikis nustatomas atidarant ir uždarant varčias, tikrinant ar rankenos ir apkaustų mechanizmai nestringa, nesiremia į rėmą, ar nelieka tarpų tarp rėmo ir varčios, per kuriuos prapučia vėjas ir patenka drėgmė. Reguliavimo instrukcijų ieškokite „Pagalba“ puslapyje. 
  5. Sumontuotų palangių horizontalumą. Patikrinkite naudojant gulsčiuką ir ruletę. Palangės turi būti tinkamai sumontuotos: 
    • Vidinės - su minimaliu nuolydžiu į patapos vidų. Rekomenduojamas nuolydis ~2 mm/100 mm palangės gyliui;
    • Lauko su ne mažesniu nei 5% nuolydžiu į pastato išorę. Min nuolydis: 9-10 mm/100 mm palangės gyliui.

Montavimo vietos sutvarkymas

  • Baigus montavimo darbus, darbo vieta sutvarkoma, statybinės atliekos išvežamos į atitinkamus statybinių medžiagų utilizavimo punktus. Plačiau apie atliekų išvežimą: https://atliekos.lt/;
  • Seni demontuoti langai/durys išvežami į atitinkamus statybinių atliekų surinkimo punktus. Plačiau apie atliekų išvežimą: https://atliekos.lt/;
  • Apsauginės plėvelės nuo sumontuotų langų ar durų profilių turi būti nuplėštos nedelsiant, pabaigus montavimo darbus (maksimalus leistinas periodas 6 mėn.);
  • Nuo sumontuotų produktų stiklų nuimamos etikečių bei jų klijų liekanos švelniomis valymo priemonėmis.

Video instrukcijos 

Lango montavimas naujoje angoje su montavimo plokštelėmis:

Stiklajuosčių ir stiklo paketo išėmimas/įdėjimas: 

Varstomo-atverčiamo lango su matomais vyriais varčios išėmimas/įdėjimas: 

Varstomo-atverčiamo lango su nematomais vyriais varčios išėmimas/įdėjimas: 

Atverčiamo lango varčios išėmimas/įdėjimas: 


Susijusios instrukcijos:

Langų reguliavimas
Durų reguliavimas
Langų ir durų priežiūra
Langų ir durų veikimas

Nerandate tinkamo atsakymo?
Susisiekite su mumis ir mes atsakysime į visus rūpimus klausimus.