
Nuo vaikystės užaugau name su privačiu kiemu, todėl neįsivaizdavau kitokios alternatyvos gyvenimui su šeima. Pirmiausia įsigijau senos statybos nedidelį namą, tačiau gausėjant šeimai pradėjome svarstyti apie esamo namo renovaciją arba naujo namo statybą nuo pamatų. Dėliojant norus ir poreikius, aiškėjo, kad pasirinkus renovaciją, reikės drastiškai viską pakeisti, tad apsisprendėme statyti naują.
Ieškojome patogaus, vieno aukšto projekto, kuris atitiktų visų šeimos narių poreikius tiek patogumo, tiek ir ploto atžvilgiu. Dar vienas naujo projekto privalumas – galimybė lengvai pritaikyti naujausius technologinius sprendimus ir medžiagas, sutaupant pinigus, kuriuos reikėtų išleisti esamo būsto renovacijai.
Apsisprendimas statyti naujus namus šiek tiek gąsdino, nes statybų srityje neturėjome jokios patirties ar žinių, kurios praverstų stebint statybų eigą ir įvertinti kokybę. Kadangi namai yra ilgalaikė investicija, nusprendėme nepagailėti pinigų, ten kur reikia kokybiškų medžiagų ir patogių sprendimų.
„Produktų techninės specifikacijos ir jų palyginimas mus įtikino rinktis kompozito langus, kurie turėjo daugiau pranašumų už rinkoje populiarius plastikinius – jie lengvesni, ir tai iškart teigiamai įvertino mūsų profesionalūs montuotojai.“ |
Teko ieškoti informacijos apie namų statybą, kad renkantis projektą nepraleistume svarbių ir būtinų detalių, kurios ateityje gali lemti mūsų gyvenimo komfortą. Statybų ir įrengimo darbai truko apie 2 metus. Nemažai patarimų ir rekomendacijų sulaukėme iš draugų, dalį statybų eigos palikome rangovo nuožiūrai. Artėjant langų ir durų užsakymo etapui, ieškojome informacijos, kokių langų yra rinkoje, kokios medžiagos naudojamos ir kokios tendencijos vyrauja., Tačiau ir vėl – apsispręsti, kurį gamintoją rinktis, padėjo draugų rekomendacijos.
Produktų techninės specifikacijos ir jų palyginimas mus įtikino rinktis kompozito langus, kurie turėjo daugiau pranašumų už rinkoje populiarius plastikinius – jie lengvesni, ir tai iškart teigiamai įvertino mūsų profesionalūs montuotojai. Taip pat džiaugėmės, kad su naujais langais pasieksime aukščiausią A++ energinę klasę, kurios siekėme rinkdamiesi visas statybines medžiagas.
Norėjome turėti daugiau šviesos namuose ir mėgautis gamtos vaizdais, tad langus planavome kuo didesnius ir iki žemės. Taip pat įsirengėme didžiulį vitrininį langą, kurio plotas – apie 4 m². Labai nudžiugino, kad klientų aptarnavimo konsultantas mums padėjo išspręsti kilusią dilemą, kurio tipo duris rinktis į terasą. Namo projekte buvo numatytas daugiau nei 4 metrų pločio ir 2,3 m aukščio praėjimas į vidinio kiemo terasą. Atsižvelgiant į tai mums pasiūlė dviejų dalių pakeliamas-stumdomas duris, kurios ypač tinka tokiems dideliems plotams. Per tokio didelio gabarito duris į mūsų kambarius patenka daugiau šviesos. Stumdoma varčia kompaktiška, lengvai valdoma, ją galima palikti atidarytą nebijant, kad atsiradęs vėjas ją užtrenks. Šio tipo duris rinkomės ir dėl to, kad jų slenkstį buvo galima įleisti į grindis, suvienodinti jų lygį tiek iš vidaus, tiek ir iš išorės. Panašaus veikimo atverčiamos-stumdomos durys, kad ir pigesnės, tačiau jų slenkstis aukštas ir negali būti taip įleistas į grindis.
Savo langams ir durims pasirinkome tamsiai pilką dekoratyvinę dangą iš išorės, bet palikome standartinę baltą viduje, kad ji kuo mažiau skirtųsi nuo sienų. Prieš užsakant produktus, kelis spalvų dangų pavyzdžius užsisakėme iš el. parduotuvės, kad būtume tikri dėl savo pasirinkimo. Taip pat pasirinkome paslėptus vyrius, kad langai atrodytų kuo minimalistiškiau ir nebūtų apkrauti detalėmis. Rinkomės energiškai efektyviausią ELBRO sistemą su dviejų kamerų (3 stiklų) paketais. Pradžioje svarstėme apie papildomą garso izoliaciją, tačiau supratome, kad tai būtų perteklinis sprendimas – mes gyvename atokiau nuo judrių triukšmingų gatvių. Vieninteliam vonios kambario langui pasirinkome matinį stiklą, kad suteiktume daugiau privatumo.
Minėjau, kad neturėjome jokios statybų patirties, todėl langų ir durų montavimą nusprendėme palikti profesionalams. Atvyko didžiulė brigada, kuri per kelias dienas sumontavo visus mūsų užsakytus produktus. Su montavimo procesu susipažinau peržiūrėjęs elektroninėje parduotuvėje esančias instrukcijas, kuriose aiškiai nurodyta ne tik kokios medžiagos ir įrankiai bus reikalingi, bet ir visas montavimo procesas. Buvo įdomu stebėti profesionalų darbą, tačiau manau, kad būčiau galėjęs susimontuoti kelis langus ir pats, o su papildoma pagalba – ir visus likusius. Didžiausias iššūkis buvo pakeliamų-stumdomų durų, kurios svėrė ~450 kg, montavimas. Stiklo paketą, kurio dydis apie 4 m2, nešė ir tvirtino į rėmą net 5 specialistai! Tai paliko didžiulį įspūdį, nes viską sumontavus, durys stumdėsi lengvai, tad sunku įsivaizduoti, kad jos sveria tiek daug.
Produktų specifikacijos:
- langų ir durų sistema: ELBRO, kompozitas;
- produktai:
- bendras visų objekto produktų šilumos laidumo koeficientas (Uw): 0,76;
- bendras produktų plotas: 40.5 m2;
- produktų energinė klasė: A++ (atitinka pasyvų standartą);
- stiklo paketai: dviejų kamerų (3-stiklai);
- stiklų tipas: skaidrūs su selektyvu; matinis;
- rėmelis: šiltas;
- profilių spalva: iš vidaus standartinė balta; iš lauko pusės – 83. Anthracite Grey dekoratyvinė danga;
- vyriai: langų – nematomi;
- slenkstis: pakeliamų-stumdomų durų žemas, aliuminis;
- rankenos: langų standartinės baltos spalvos; pakeliamų-stumdomų durų sidabrinės spalvos su įfrezuota rankenėle iš lauko pusės.